Kimler Saç Ektirebilir?

kimler-sac-ektirebilir-head

Saç ekim işlemi genel olarak bu sorundan dert yanan herkesin ortak çözümüdür. Hangi yöntem denenirse denensin sonuç olarak bu yöntem en iyidir ve kesin sonuç vermektedir. Kesin sonuç kelimesi aslında saç dökülmelerinde çok önemlidir. Saçınızın dökülmesini ve ya cansızlaşmasını losyon türü ilaçlarla kısmen de olsa azaltabilirsiniz. Ama kesin sonuca hiçbir şekilde ulaşamazsınız. Bu hem size zaman kaybı hem de maddi kayıp olarak geri dönecektir. Üstelik kullanmaya ara verdiğiniz de ise saç dökülmesi tekrar nüksetmeye başlayacaktır.

Dökülen saçlar belirli bir yaşın üstüne gelindiğinde az da olsa normal karşılanır. En azından yaşlılık döneminde meydana geldiği için pek dert edilmez. Ama bu durum genç yaşlarda olduğu zaman kişiye göre değişmekle birlikte depresif hareketlere ve ruh hallerine sebep olabiliyor. Bu da saç dökülme olayının sadece dış zararları olmadığı gösteriyor.

Saç dökülmelerinin çok yaşandığı yaşlar otuz beş yaş ve üzeri zamanlardır. Ama genç insanlarda da görülmüyor değildir.  Bazı özel durumlarda on sekiz yaş ve civarlarında yani ergenlik döneminde saçta dökülmeler yaşanabilir.  İşte bu yaş gurubu için genel olarak saç ekim işlemi yapılmamaktadır. Bunun birçok sebebi vardır. Ama en büyük sebeplerden biri kesinlikle ergenliğin bir hareketlilik dönemi olması ve bittiğinde vücutta bazı değişikliklerin yaşanmasıdır. Ergenlik döneminde saç dökülmesine maruz kalan bir kişi bunu faza sıkıntı yapmamalıdır. Çünkü ergenlik döneminin sona ermesiyle birlikte birçok şey gibi oda çözüm bulacaktır. Ama tüm bunlara rağmen hala bir düzelme olmuyorsa işte o zaman doktor kontrolü dâhilinde bu işlem yapılabilir.

Bu sınırlar dışındaki yaşlarda saç ekimi için bir sorun yoktur. Yani dileyen herkes yapabilir. Bunların haricinde söylenmesi mutlak birkaç şey vardır. Onlardan ilki saç dökülmesinin ciddi bir problem olduğu bilinmelidir. İkinci önemli şey ise saç dökülmesinin çözümü ilaç veya vs şeyler değildir. Tek çözüm vardır o da saç ekimidir. Eğer saç dökülmesi gibi problemleriniz varsa hemen güvenilebilir bir saç ekim merkezlerine gidebilir ve sağlıklı bir saç ekim işlemi yaptırabilirsiniz.